Že česká povaha je povaha vtipná a výmluvná, je ve světě poměrně rozšířená informace. Ale to, že kvete nejrůznějšími nápady a nebojí se rovnou celou dlaní po nich natáhnout, je už všeobecně přijímaný fakt. A protože česká povaha je i povaha pivní, ani na téhle cestě nechyběla pivní výzva. Když si čtyři kamarádi sednou na pivo, může z toho být pořádná jízda. Třeba i na kole. Nápad vyrazit na silničce na Tour de France, a to jenom s malou brašničkou a velkým odhodláním, vznikl již loni. Pro velkou radost z nečekaných dobrodružství a překonávání svých sil ho kluci zopakovali i letos.

Číst blog

New York za čtyři a půl tisíce, zpáteční letenka do Říma za 800 korun, cesta na jih Francie a zpátky do deseti euro. Bláznivými nabídkami letenek se internet jen hemží, ale abyste odcestovali za hubičku, musíte si sbalit do příručního zavazadla. Ukážeme vám, že to jde. Bez problémů a klidně i na desetidenní dovolenou. A taky poradíme, na jaké fígle nízkonákladovek si dát pozor.

Číst blog

Představte si dovolenou, po které si půjdete do práce odpočinout. Dovolenou, na kterou si můžete vzít jen to, co se vejde do malé krabice od bot. Dovolenou, kde cesta je cíl a každý metr si musíte zasloužit. Vašimi společníky jsou tři kamarádi, silniční kolo a brašna pod sedlo. Vše ostatní vyřeší vaše kreditní karta. Hlavně nezapomenout PIN!

Číst blog

V peněžence ji dnes má snad každý. A u pokladny s ní platíme téměř bezmyšlenkovitě. Rychlé přiložení k terminálu a hotovo. Bereme ji jako samozřejmost. Přitom platební karta vznikla vlastně tak trochu díky zapomnětlivosti. A v Československu byla poprvé vydána před méně než 30 lety. Jaké další zajímavosti jsme pro vás posbírali o platebních kartách?

Číst blog

Je to tady zase. Koláče sledovanosti od 5. do 21. května nedrtí primář Mázl a jeho parta z Růžovky, ale kapitán Voráček se svým týmem. Mistrovství světa v hokeji, které společně hostí Kolín a Paříž! Co na tom, že ti nejlepší hráči světa se aktuálně neprohánějí na tomhle turnaji, ale za mořem bojují o Stanley Cup. Čeští fanoušci navlékají dresy, oprašují vlajky a kdo tvrdí, že palce nedrží, nemluví pravdu a drží je i na nohou! Jak vypadá typologie fanoušků v Česku? Máme pro vás 5 typů fanoušků, které okolo sebe určitě máte… a dost možná mezi ně i patříte.

Číst blog