Už dávno není pracovní doba jen od osmi do pěti od pondělí do pátku, ale víc a víc pracujeme v době, která vyhovuje nám i zaměstnavateli. Chceme flexibilitu, více času na blízké a na koníčky, vybalancovat práci a soukromý život. V letních měsících všichni řešíme dovolenou – a to nejen kde a s kým ji strávíme, ale na důležitosti získává její délka – kolik dnů dovolené máme. Zákonem stanovené minimum 20 dnů už většině z nás nestačí a zaměstnavatelé se snaží naše očekávání na více dnů dovolené naplnit.

Číst blog

Děsně chytře a jednoduše? Jednoduché to rozhodně není. Ale chytré jo. Kdo si tenhle článek otevřel, samozřejmě ví, že slovem nesmysl není myšlen opravdový nesmysl, věc, která nemá logické vysvětlení. Všechny ty věci, které si kupujeme, si totiž dokážeme vysvětlit, a především ospravedlnit, dost dobře. Jaký by byl ale život bez nich? Je to pro nás nesmysl. Nebo ne?

Číst blog

Že česká povaha je povaha vtipná a výmluvná, je ve světě poměrně rozšířená informace. Ale to, že kvete nejrůznějšími nápady a nebojí se rovnou celou dlaní po nich natáhnout, je už všeobecně přijímaný fakt. A protože česká povaha je i povaha pivní, ani na téhle cestě nechyběla pivní výzva. Když si čtyři kamarádi sednou na pivo, může z toho být pořádná jízda. Třeba i na kole. Nápad vyrazit na silničce na Tour de France, a to jenom s malou brašničkou a velkým odhodláním, vznikl již loni. Pro velkou radost z nečekaných dobrodružství a překonávání svých sil ho kluci zopakovali i letos.

Číst blog

New York za čtyři a půl tisíce, zpáteční letenka do Říma za 800 korun, cesta na jih Francie a zpátky do deseti euro. Bláznivými nabídkami letenek se internet jen hemží, ale abyste odcestovali za hubičku, musíte si sbalit do příručního zavazadla. Ukážeme vám, že to jde. Bez problémů a klidně i na desetidenní dovolenou. A taky poradíme, na jaké fígle nízkonákladovek si dát pozor.

Číst blog

Představte si dovolenou, po které si půjdete do práce odpočinout. Dovolenou, na kterou si můžete vzít jen to, co se vejde do malé krabice od bot. Dovolenou, kde cesta je cíl a každý metr si musíte zasloužit. Vašimi společníky jsou tři kamarádi, silniční kolo a brašna pod sedlo. Vše ostatní vyřeší vaše kreditní karta. Hlavně nezapomenout PIN!

Číst blog