Bez peněz do Francie ... klidně vlez! Stačí kreditka

Rohlíky kreditkou
Manifest je základ, a tak ani tento začátek se bez takového plátku neobešel. Pět bodů (1. V zájmu civilizace, 2. Se selským rozumem, 3. Reprezentativně, 4. S nadsázkou, 5. Musíš to přijmout), za kterými si chlapci stáli v dešti i hladu, během cesty nikdy nedovolilo propuknout ani náznaku trudomyslnosti. A protože hladový žaludek je protivník dobré nálady, a tu kluci hodlali vozit s sebou, na cestu byli vybaveni kreditkou Hello bank. Vše nutné se přece dá koupit.

Dřina tým
Dva bývalí profesionální závodníci, jeden závodník amatérský a jeden z rodu cyklistů rekreačních, zkrátka markeťák, strojař, prodejce a programátor. Čtyři mladí muži hnaní touhou skloubit neobvyklá dobrodružství se svým oblíbeným sportem. Myšlenka dorazit na Tour de France na kole s pouhou kreditkou, kartáčkem na zuby a pantoflemi v brašně byla na světě. Pak už stačilo jen SPDčka zacvaknout do šlapek a vyrazilo se. Cíl byl daleko, ale zážitky na dosah ruky v cyklistické rukavici. Klikatá cesta protkaná blátem, deštěm, sluncem a horkem, ale především dobrou náladou a výzvou, mohla začít.

Nateklá trasa
Jihočeské město Tábor jako startovní pozice, cyklistické vybavení jako startovní nástroj, vůle a touha po dobrodružství jako startovní jiskra. A mohlo se vyrazit. Trasa byla následovná. Před naším týmem leželo 1158 km a 7 dní, než dorazí do Romans-sur-Isère, místo, kde končí 16. etapa Tour de France. I přes přípravu na špatné počasí a rezervu jednoho dne však nakonec cesta na kilometrech nakynula. Hned od začátku se chlapcům na pedály lepil silný západní protivítr, a tak museli častěji doplňovat energii. Značná převýšení počínající už v Jižních Čechách a na Šumavě jim na začátku provětrala úsměvy, ale kluci neztráceli odhodlání. Své dojmy a pocity pak po večerech poctivě zaznamenávali, a tak jste jejich plavbu silnicí mohli krok po kroku, tedy záběr po záběru, sledovat na těchto kanálech:
Skreditkou
FB/Skreditkounatour
Strava/PetrZikmundVšichni za všechny, jeden za jednoho
A kdo že za touhle akcí stál – přesněji seděl v sedle? Hlavním trasérem a aligátorem v navigování byl Tomáš Hrubý, ze kterého podle kluků doslova cákal optimismus, kdykoli teplota okolního vzduchu klesla na deset stupňů a mračna spouštěla své provazy. Dalším členem téhle výpravy do země sýrů a vína byl Filip Kubálek, duševní kliďas a zarputilý jezdec, který ve výkonu nejraději překvapuje sám sebe. V neposlední řadě ji doplnil aktivní amatérský závodník a dobrák od pedálu Petr Zikmund a Ondřej Vobora, tempař a realizátor nezrealizovatelného. Kluci, jejichž povahy se dokázaly navzájem vyhecovat, uklidňovat, ale hlavně dobře se bavit.

Střecha nad kolem
Kluci často kromě náročných tras či přeplněných silnic bez možnosti projet museli řešit i nedostatek střech, které by jim postály nad hlavou. Ubytování mohli často rezervovat s mobilem a kreditkou přes booking.com, nastaly však i situace, kdy to nestihli, a chvíli trvalo, než našli možnost někde složit cyklistickou helmu. Většinou pak ale tyhle „naposledníchvíláky“ dopadly zážitkově a kluci ještě dostali steak. A jak to už na správné road trip chodí, na konci je čekalo sladké zadostiučinění, dle jejich slov: „Atmosféra staré dámy v kotli na vrcholu kopce byla pro každého z nás jako ze snu. Emoce, panoramata, fanoušci a humbuk s následným hromadným sjezdem několika tisíc fanoušků jsou nezapomenutelnou zkušeností…zvlášť poté, co jsme v předchozích etapách absolvovali denně téměř shodné porce kilometrů jako závodníci na Tour.“

Pivní odměna
A protože jako správní kluci z Čech holdují dobrému pivu, vznikla výzva Kup nám pivo. Fanoušci jim mohli kartou posílat nějaký ten peníz, a kluci jim na oplátku slíbili umístit na svůj web odkaz na jejich stránky. Taková malá propagacička. To je milé, ne? Zkrátka dobří lidé se starali o to, aby jim nevyschlo a neslepily se hlasivky.

Hrdinný návrat
Cesta zpátky proběhla v jednom autě, které řeklo klimatizaci pohrdavé „pche“. Kluky ale ani po celé horké jízdě neopouštělo nadšení, a tak se po dalším tisíci a půl kilometru mohli přivítat s rodinou a do noci nad pivem rozjímat, nadávat, smát se situacím, kdy do smíchu nebylo, už nikdy, už nikdy, a tak zase příště. ;) A jedině #skreditkou!


 • Hello bank!

žádná odpověď

zatím nikdo neodpověděl, buďte první!

Odpovědět

  • :D
  • :?
  • :cool:
  • :S
  • :(
  • :@
  • :$
  • :8
  • :)
  • :P
  • ;)