5 důvodů, proč vzít Hello kreditku na cesty do zahraničí

Chystáte se na dovolenou v zahraničí? Pak kromě spousty jiných věcí asi také řešíte, kolik si máte vyměnit peněz před cestou nebo jakým způsobem tam budete většinu výdajů platit. Pokud tedy zrovna nejedete do nějakého resortu s all inclusive a máte v plánu z něj nevytáhnout paty po dobu celé vaší dovolené. :)
Při každé cestě do zahraničí je určitě dobré mít u sebe i nějakou malou hotovost, ale těžko si představit, že by někdo dnes vyrazil „ven“ bez platební karty.

Tady je pár důvodů, proč vzít s sebou na cesty po světě naši Hello kreditku:

Nejlepší kurz pro přepočet

Víte, jak to funguje, když platíte kartou v zahraničí?
Většina bank používá pro přepočet svůj vlastní (zpravidla méně výhodný) kurz. Další možností je, že banky používají kurz karetní společnosti MasterCard s dodatečným poplatkem (nejčastěji 2 % z dané částky). U Hello kreditky však žádný dodatečný poplatek ke kurzu MasterCard není, a tak se v rámci trhu jedná o nejvýhodnější kartu pro placení v zahraničí.


*Jedná se o průměr kurzů při platbě/výběru v zahraničí s kreditní kartou České spořitelny, Komerční banky a Raiffeisenbank, kurz k datu 20. 6. 2018.

Berte to takhle: za každých 100 euro, které utratíte v zahraničí a zaplatíte Hello kreditkou, si můžete dopřát navíc ještě pořádnou zmrzlinu a ta v létě přijde určitě vhod. :P
Je dobré vědět, že částka je přepočítaná kurzem, který je platný k datu zaúčtování transakce, nikoliv k datu provedení transakce (tedy při placení). Přesný kurz pro přepočet zjistíte na stránkách společnosti MasterCard: www.mastercard.us/en-us/consumers/get-support/convert-currency.html, kde do kolonky Bank fee stačí doplnit 0 %.

0 Kč za výběr z bankomatu

Preferujete možnost vybírat si hotovost až na místě z bankomatu?
V tom případě doporučujeme nastavit si před cestou u Hello kreditky výhodu „Výběry z bankomatů“ a za výběr v bankomatu kdekoliv na světě od částky 1000 Kč a výše nic nezaplatíte (tyto výhody můžete 1x ročně změnit). Pro výběr hotovosti je možné použít každý bankomat nesoucí logo MasterCard.

Bezpečnost a pohodlí

Karta je na rozdíl od hotovosti chráněna PINem a jednorázovým kódem při internetových platbách (3D Secure). Můžete k ní mít až 3 bezkontaktní nálepky. Jednu nálepku tak můžete mít v autě, druhou na pokoji, třetí v příruční tašce, kterou nosíte na pláž. Pokud některou z nich ztratíte a zablokujete, můžete nadále využívat zbylé dvě a kartu k tomu. Na každé nálepce můžete mít navíc nastavený jiný denní limit pro placení.

Pomoc při reklamaci

Přivezete si nějaké zboží z cest a doma zjistíte, že neodpovídá očekávané kvalitě či se vám nehodí do bytu? Samozřejmě záleží na konkrétních okolnostech, zboží ale můžete v mnoha případech vrátit. Pokud jste nákup platili naší Hello kreditkou, budeme vám při případném sporu s obchodním místem nápomocni. Máme v tomto oboru letité zkušenosti.

Bezúročné období až 55 dní

Na všechny platby v obchodech, hotelích či restauracích se vztahuje bezúročné období až 55 dní.

Na závěr jedna důležitá rada na cesty:
pozor na službu DCC

(Dynamic Currency Conversion)


Pokud v zahraničí platíte kartou nebo vybíráte peníze z bankomatu, je možné, že vám bankomat či terminál nabídne možnost přepočíst částku transakce z místní měny na české koruny. Získáte tím sice informaci o přesné částce (v Kč), která vám bude odečtena z účtu, ale za tuto informaci poměrně draze zaplatíte. Pro přepočet na české koruny bude totiž použit kurz provozovatele terminálu nebo bankomatu a ten je obvykle velmi nevýhodný. Výhodnější je tedy varianta zaúčtování v místní měně. Jestli chcete znát částku v korunách, tak je lepší použít kalkulačku v telefonu a získat tak přibližnou částku v Kč.
Úroveň

 • Hello bank!
 • Odznak
 • Odznak

žádná odpověď

zatím nikdo neodpověděl, buďte první!

Odpovědět

  • :D
  • :?
  • :cool:
  • :S
  • :(
  • :@
  • :$
  • :8
  • :)
  • :P
  • ;)